İnstagram'da Silinen Fotoğrafları Geri Almak

İnstagram'da silinen: Fotoğrafları, Videoları, IGTV Videoları, Hikayeleri geri getirme nasıl yapılır?

İnstagram'da Silinen Fotoğrafları Geri Almak
İnstagramda silinen fotoğrafları videoları geri getirme

İnstagram'da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

İnstagram, silinen gönderileri geri getirmeyi kolaylaştırıyor.Şirket, fotoğraflar,videolar,IGTV videoları ve hikayeler dahil olmak üzere sildiğiniz içeriği gözden geçirmenize ve geri yüklemenize olan tanıyan “yakın zamanda silinmiş” özelliğini sunmaktadır.

İnstagram, özellikle bilgisayar korsanları bir hesabın kontrolünü ele geçirip içeriği silmeye başlarsa, bu özelliği bilgisayar korsanlarına karşı yararlı olarak konumlandırıyor.Kullanıcıların içeriği kalıcı olarak silmek ve geri yüklemek için kısa mesaj veya e-posta yoluyla hesap sahibi olduklarını onaylamaları gerekecek.

Silinen öğeler klasöründe 30 gün kalacak ve dokunulmazlarsa bu noktadan sonra otomatik olarak silinecek.Silinen hikayeler bir istisnadır, ancak kalıcı olarak kaldırılmadan önce yalnızca son silinen bölümde 24 saat kalırlar.Klasörlere erişmek için: Ayarlar>Hesap>Son Silinmiş'e gidin.

Açıkcası instagram, insanlara içeriklerini kalıcı olarak kaldırılmadan önce saklama şansı vermek istiyor.Uygulama halihazırda bir arşiv veya gönderileri herkese açık olmadan saklamanın bir yolunu sunuyor ve bu özellik sayesinde, başlangıçta silmek isteseler bile kişilerin gönderilerini bir seçenek olarak saklamalarına izin veriyor.

Kaynakça: https://www.theverge.com/2021/2/2/22262154/instagram-recently-deleted-feature-update