Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Son Güncelleme: 18.12.2020

Madde 1- Bu Gizlilik ve Güvenlik Politikası ile FreeAtlas.org internet sitesi freeatlas.org (Gizlilik ve Güvenlik Politikasında “FreeAtlas.org” olarak anılacaktır) üzerinden kullanıcıların FreeAtlas.org’da bulunan kişisel bilgilerinin kullanımı ve korunması düzenlenmektedir.

Madde 2- Kullanıcıların kişisel bilgileri, adı – soyadı, doğum tarihi, telefon numarası, e-posta adresi ve IP Adresi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgi olup, bu Gizlilik ve Güvenlik Politikasında “Kişisel Bilgiler” olarak anılacaktır.

Madde 3- FreeAtlas.org kullanıcılarının kişisel bilgileri, bu Gizlilik ve Güvenlik Politikası ile belirlenen esas ve kapsam haricinde hiçbir şekilde kullanılmayacak ve ancak kullanıcının açık rızası ile üçüncü kişilerle paylaşılacaktır. (İstisnai durum için Bkz. Madde 4.)

Madde 4- Herhangi bir suç unsuru, şüpheli hareketler vb... Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerini, Cumhuriyet Savcılıklarını ve Kolluk Kuvvetlerini ilgilendirebilecek herhangi bir durumda bahsedilen kurumların talebiyle bu bilgiler paylaşılabilecektir.

Madde 5- FreeAtlas.org, kişisel bilgilerin ve FreeAtlas.org kullanıcılarının gerçekleştirmiş olduğu işlem bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaktadır. FreeAtlas.org bu amaçla, başka programlar kullanabilir. Ancak, FreeAtlas.org tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin almasına karşın internet sitesine ve/veya sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, FreeAtlas.org’un bu nedenle herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Madde 6. Bir kullanıcının, bir başka kullanıcının bilgilerine ulaşması ve bu bilgileri değiştirmesi mümkün değildir. Kullanıcının kişisel bilgileri, FreeAtlas.org haricinde yalnızca kullanıcı tarafından ulaşılabilir ve bu bilgiler ancak kullanıcı tarafından güncellenebilir. Kullanıcının talebi ile kişisel bilgiler FreeAtlas.org tarafından da güncellenebilecektir.

Madde 7- FreeAtlas.org, kişisel bilgileri ölçümleme çalışmaları, reklam, tanıtım, pazarlama ile sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabileceği, FreeAtlas.org tarafından sunulan hizmet kalitesinin arttırılması ve site faaliyetlerinin daha iyi şekilde yürütülmesi amacıyla da kayıt altına alınabilir ve kullanabilir.

Madde 8- İdari kurumlar ve adli kurumlar tarafından gelen talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, Gizlilik ve Güvenlik Politikasına uygun olarak adli ve idari kurumlar ile paylaşılabilir. (Detay için bkz. Madde 4.)

Madde 9- FreeAtlas.org, internet sayfasını kullanan kullanıcıların istatistiksel bilgilerini, teknik bir iletişim dosyasını kullanarak elde edebilir. Kullanıcılar isterse, bu dosyayı engellemeye yönelik tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

Madde 10- FreeAtlas.org internet sitesini ziyaret eden her kullanıcı, FreeAtlas.org Gizlilik ve Güvenlik Politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.