Gerçek Hayattan Alınma 9 Öneri Film Ve Gerçek Görüntüleri

Öneri film listelerinde genellikle gerçek hayat hikayesi varsa; hikayenin asıl kahramanları es geçilir.Biz olayı yaşayan kahramanların resimlerini de ekledik.

Gerçek Hayattan Alınma 9 Öneri Film Ve Gerçek Görüntüleri
Kaynakça: https://inews.co.uk/culture/books/into-the-wild-chris-mccandless-96996

Çoğumuz, özellikle de temeli bir olaysa, ilham verici hikayelerin etkili olduğu konusunda muhtemelen hemfikiriz.Birinin üstesinden gelmesi gereken mücadeleye tanık olmak, aynı zamanda etkili bir şey yapmak bizim için küçük bir itici güç olarak sonuçlanabilir.Görsel sunum en etkili hikaye anlatma araçlarından biri olduğu için, ekranda görmek bizim için daha etkili olmaktadır.

Gerçek hayat hikayelerini konu edinmiş filmlerde en önemli unsurlardan biri: ana karakter için doğru seçimdir.Karakter gerçek hayattaki kişiye görsel olarak ne kadar benzer olursa, izleyicinin kendini filme vermesi daha olası olur.Bu makalede, beyazperdeye uyarlanmış bazı gerçek hayat hikayelerine ve başrolleri başarıyla oynayan oyunculara yakından bakacağız.

1 Togo filmi(2019):

Oyuncu: Williem Dafoe

İlham alınan kişi: Leonhard Seppala

Togo, Leonhard Seppala ve kızak köpeklerinin, uzak toplulukların ihtiyaç duyduğu ilaçları almak için tehlikeli yolculuklarını anlatmaktadır.

Alaska'nın Nome Kasabasında ölümcül salgın baş göstermiştir.Tek tedavi imkanı 600 mil ötedeki kasabadadır.Kasaba halkı, serumun getirilebilmesi için köpek eğitmeni Leonhard Seppala'dan yardım ister.Leonhard Seppala, sibirya kurdu olan Togo ile yola koyulur.Yolda korkunç bir fırtınayla karşı karşıya kalırlar.Film Seppala ve Togo'nun hayatta kalma mücadelesini işlemektedir.

2 Ormanda(2017)

Oyuncu: Daniel Radcliffe

İlham alınan kişi: Yossi Ghinsberg

Jungle(ormanda) filmi Yossi Ghinserg'in Amazon yağmur ormanlarının ortasında mahsur kaldığında üstesinden gelmek zorunda kaldığı mücadeleyi anlatıyor.

Yossi Ghinsberg'in gerçek hayat hikayesinin anlatıldığı bu film: doğada hayatta kalma konulu çok az film böyle derin izler bırakabilir.Yossi, ormandan kaçmak için doğayı kullandığını hatırlatıyor: açlıktan ölecekken ateş karıncalarını kullandı.Tek başınalığın verdiği yalnızlık hissini bastırmak için ona eşlik eden bir kadın bile hayal etti.

3 Yaban(In Wild)(2014)

Oyuncu: Reese Withersoon

İlham alınan kişi: Cheryl Strayed

Cheryl Strayed tarafından yazılan in wild filmi: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail kitabının film uyarlamasıdır.Çok sevdiği annesinin ölümüyle sarsılmış, uyuşturucu batağına saplanmış ve evliliğin sona ermesiyle kendini adeta yok etmeye adamış bir kadındır.Cheryl radikal bir karar alarak çantasını alıp Amerika'nın en uzun, en tehlikeli bölgelerinden biri olan Pasifik Crest Yolu'nda tek başına yürüyecektir.

4 İnto The Wild(2007)

Oyuncu: Christopher Mccandless

İlham alınan kişi: Emil Hirsch

Biyografik film into the wild(2007), gezgin Chirstopher McCandless'i ve vahşi doğada yalnız geçirdiği son günleri konu alıyor.

McCandless, hayatının yolculuğuna neredeyse yok denecek kadar az parayla çıkar.Ülkenin birçok yerine seyahat eder ve son olarakta Alaska'da mola verir.Alaska'da terk edilmiş bir otobüse sığınmaya karar verir.Burada “Alexander Süperberduş” takma adıyla bir manifesto yazar.

5 The Mercy(21017)

Oyuncu: Donald Crowhurst

İlham alınan kişi: Colin Firth

The Mercy(2017) filmi, ailesi için finansal bir gelecek sağlamak için dünya çapında profesyonel bir yat yarışında yarışan amatör bir denizci olan Donald Crowhurst'ün hikayesi anlatılıyor.

Crowhurst'ün hikayesi 50 yıl sonra bile insanları büyülüyor gibi görünüyor ve bunun iyi nedenleri de bulunmaktadır.Spora amatörce ilgi duymasına rağmen dünyayı tek başına dolaşmaya karar verir.Ancak işler beklediği gibi olmayacaktı.

6 Yeşil kitap(2018)

Oyuncu: Mahershala Ali

İlham alınan kişi: Don Shirley

Don Shirley, 1962'de bölgedeki siyasi ve sosyal gerilimlere rağmen Güney'de turneye çıkan yetenekli bir müzisyendir.

Film Shirley hayattayken çekilmek istedi ancak Bay Shirley bunu istemedi ve saygı duyulmasını istedi.Shirley, ölümüne kadar kendini müziğe adamıştı.

7 Adrift(2018)

Oyuncu: Tami Oldham

İlham alınan kişi: Shailene Woodley

Adrift(2018) filmi, Tami Oldham'ın yelken yolculuğunun felaket bir kasırga tarafından sarsılmasının ardından kendisini ve nişanlısını emniyete almak için mücadelesini ve hayatta kalma hikayesini anlatıyor.

8 Diriliş(2015)

Oyuncu: Leonardo Dicaprio

İlham alınan kişi: Hugh Glass

Film 19. yüzyılda Amerikalı bir sınır görevlisinin hayatıyla ilgili romandan uyarlanan intikam hikayesidir.

Film, Glass'ın hikayesini bazı kısımlarda süslese de yaklaşık 322-483 km gibi büyük mesafeyi yaralı olduğu halde geçmeyi başardı.Ayı saldırısı doğrudur, bazı kaynaklarda gerçek Glass'ın kendini vahşi doğada terk edenleri affetmiş olabileceğini de öne sürmektedir.

9 127 Saat(2010)

Oyuncu: James Franco

İlham alınan kişi: Aron Ralston

127 Saat(2010) filmi, tırmanma gezisi sırasında Aron Ralston'un hayatta kalmak için sert önlemlere itildiği trajik bir olayı anlatır.

Ralston'un hikayesi, olağanüstü kontrol ve çaresizliğin hikayesidir.Ralston: hem mantığı hem de manik zihin durumu sayesinde kolunu keserek sıkıştığı delikten çıkacaktır.

Kaynakça: https://www.boredpanda.com/adventure-movies-real-people/?cexp_id=36699&cexp_var=7&_f=featured&utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic