Facebook, Akıllı Saat Mi Yapacak ? 

Facebook, nelere yatırım yapıyor ? Giyilebilir teknolojiler hedeflerinde var mı ? Facebook akıllı saat mi yapacak ?

Facebook,  Akıllı Saat Mi Yapacak ? 
Facebook akıllı saat mi üretiyor

Facebook Akıllı Saat Mi Yapacak ? 

The information’ın yeni raporuna göre Facebook, devam eden donanım çabalarının bir parçası olarak bir akıllı saat geliştiriyor.Cihazın Android tabanlı bir akıllı saat olduğu söyleniyor.Ancak rapora göre: Facebook’un akıllı saati Google Wear işletim sistemini kullanıp kullanmayacağı belli değil.

Rapor, akıllı saatin mesajlaşma, sağlık ve fitness özelliklerine sahip olacağını söylüyor.Ve sosyal ağın büyüyen donanım ekosisteminin bir parçası olarak Facebook’un Oculus sanal gerçeklik başlıklarına ve Portal görüntülü sohbet cihazlarına katılacağını söylüyor.Facebook ayrıca, bu yılın sonlarında piyasaya çıkacak Ray-Ban akıllı gözlüklerinin Project Aria olarak bilinen ayrı bir artırılmış gerçeklik araştırma girişimi üzerine de çalışıyor.

Sosyal ağ devinin donanım tutkusu sır değil.Bloomberg’in geçen ay belirlediklerine göre: Oculus ve Portal projelerinin dahil olduğu Facebook Reality Labs bölümünde yaklaşık 6.000’den fazla çalışan var.

Facebook 2019’da CTRL-Labs’ı satın aldı.CTRL-Labs, geleneksel dokunmatik ekrana veya fiziksel düğmeye ihtiyaç duymadan beyin aracılığıyla giyilebilir teknolojileri kontrol etmeyi hedefleyen bir girişim.

Kaynakça: https://www.theverge.com/2021/2/12/22280798/facebook-smartwatch-messaging-health-fitness-release-date