Elon Musk Hakkında Hiç Bilmediğiniz 10 Gerçek

Dünyanın en tanınmış iş liderlerinden ve vizyonerlerinden biri olan Elon Musk aslında kim ? Elon Musk Hakkında bilinmeyenler nelerdir? Elon Musk'ın hayatı nasıldır? İşte Elon Musk Hakkında Hiç Bilmediğiniz 10 gerçek:

Elon Musk Hakkında Hiç Bilmediğiniz 10 Gerçek
Kaynakça: https://www.forbes.com/profile/elon-musk/?sh=5302a5e87999

Elon Musk Hakkında Hiç Bilmediğiniz 10 Gerçek

Dünyanın en çok konuşulan şirketlerinden ikisinin(Spacex ve Tesla) CEO'su olan ve vizyonu, tutkusu, başarılarıyla geniş çapta tanınan Elon Musk hakkında hiç bilinmeyenlere değineceğiz.Dünyanın en tanınmış iş liderlerinden ve vizyonerlerinden biri olan Elon aslında kim ? Hakkında bilinmeyenler nelerdir? İşte Elon Musk Hakkında Hiç Bilmediğiniz 10 gerçek:

1. Robert Downey Jr.'ın oynadığı İron Man filmlerindeki kişiliği, ilk filmin yönetmeni Jon Favreau'nun onayladığı gibi aslında Elon Musk'a dayanıyor.Elon, İron Man 2'de kısa bir sahnede ve The Big Bang Theory dizisinde biraz daha uzun sahneyle kendini göstermiştir.Ayrıca Simpsonlar'da, konuk oyuncu olarak yer aldı.

2. Elon, James Bond filmi ”Beni Seven Casus” daki özel yapım denizaltı arabası Wet Nellie'nin sahibidir.Musk, su altı araçlarını gerçeğe dönüştürmek için Tesla Motors teknolojisini ve otomobilin tasarımını birleştirmeyi umduğunu söyledi.Ayrıca Paypal'ın kurucu ortağı; “Sigara içtiğiniz için teşekkür ederiz” filminin baş yapımcısıdır.

3. Büyük bir Star Wars hayranıdır.Space X'te üretilen Falcon roketleri adını: Milennium Falcon'dan adını almıştır.

4. Aynı zamanda çizgi romanların hatta Marvel'in filmi: X Men'in özellikle hayranıdır.Tesla fabrikasındaki otomatik robotlar: Xavier, Iceman, Wolverine, Storm, Colossus, Vulcan ve Havoc gibi X-Men karakterlerinden isimler vermiştir.Ayrıca oğullarından birinin adı Xavier'dir.

5. Aslen Güney Afrikalı olan Elon, üniversite için Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri'ne taşındı.2002'de 31 yaşında ABD vatandaşı oldu.

6. Üç kez evlendi ve velayetini ilk eşi Justine Wilson ile paylaştığı beş oğlu var.Elon Musk'ın beş çocuğu ve Space X çalışanlarının 15 çocuğu, Kaliforniya'da bir malikanede kurduğu özel bir okula gidiyor.

7. Elon ve Google'ın Kurucu Ortağı Larry Page, Larry'nin kişisel olarak Tesla'ya yatırım yapması ile uzun zamandır arkadaştır.

8. Elon, 90'ların internet patlamasından para kazanmak için Stanford Üniversitesi'nde sadece iki gün kaldıktan sonra doktorasını bıraktı.Ardından Zip2'yi kurdu ve 28 yaşında milyoner oldu.

9. Kişisel net değeri 20 milyar doların üzerinde olmasına rağmen, Elon'un Tesla Motor için yıllık maaşı, Steve Jobs'un (apple) yaptığı gibi sadece 1 dolardır.

10. İki kere aynı kişiyle evlendi.İngiliz oyuncu Talulah Riley ile tam iki kez evlenip boşanmıştır.Ayrıca Elon Musk günde 5 saat kitap okuyor ve okul yıllarında keni başına karanlık korkusunu fizik sayesinde yenmiştir.

Kaynakça: https://www.alux.com/video/15-things-you-didnt-know-about-elon-musk/

https://yourstory.com/2018/02/stuff-you-might-not-know-about-elon-musk