Clubhouse Nedir? Ve Clubhouse Güvenli Mi?

Clubhouse, silikon vadisinden çıkmış bir projedir.Gayet başarılı bir şekilde ve hızla yükselen bir sosyal medya platformu haline geldi.Ancak hala beta sürümünde olan Clubhouse hakkında bilinmeyenleri öğrenmemiz gerekmektedir.

Clubhouse Nedir? Ve Clubhouse Güvenli Mi?
Clubhouse Nedir? Clubhouse güvenli mi?

Clubhouse Nedir ? Ve Clubhouse Güvenli Mi ? 

Clubhouse, kullanıcıların her türlü konunun tartışıldığı odalar oluşturmasına ve sadece ses tabanlı bir sosyal medya uygulamasıdır.Ve hala beta sürümündedir.Burada konuşma etkinliklerine katılabilir veya sohbet etmek için kendi odanızı oluşturabilirsiniz.Clubhouse, bir sosyal medya olduğu için: siz insanları takip ediyorsunuz, insanlar sizi takip ediyor ve Clubhouse hesapları bu sayede büyüyor.

Clubhouse güvenli mi ? 

Clubhouse kullanıcı öneri motorunun önceliği kişilerinize erişmektir.Kabul etmezseniz başka birini platforma davet edemezsiniz.Uygulamada kişilerinize erişim izni  verirseniz, Clubhouse’da bulunan herkesi görebilirsiniz.Ayrıca, sizi olmayanları davet etmenizi isteyecektir.Yeni gelen arkadaşlarınıza da merhaba demenizi ve sosyalliğin artmasını isteyecektir.Tabi yeni kullanıcılar kazanmaya çalışan bir uygulama için bu oldukça standart.

Peki Clubhouse’da kişilerinize erişim izni vermediyseniz, özellikle kimsenin sizin orda olduğunuzu bilmemmesini istiyorsanız? Ancak Clubhouse’un her halükarda bilmelerini sağlıyor ve sizi takip etmeye teşvik ediyor.Ve sizin yapabileceğiniz herhangi birşey yok ne yazık ki.

Clubhouse’da davet yalnızca hesabınıza ekli olan ve kaldırılmayan telefon numaranız üzerinden yapılmaktadır.Clubhouse ayrıca Twitter ve İnstagram hesaplarınızı bağlamanız için sizi teşvik etmektedir.Clubhouse uygulamasının bunu nasıl yaptığına dair şu an herhangi bir bilgi yoktur.Ancak dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır:

Gizlilik konusunda çok kötü olan Facebook bile artık profilinizi makul şekilde kitli tutmanın bir dizi ayarına ve yoluna sahip.Ayrıca telefon numaranızı Facebook profilinize bağlamanız da gerekmez.Bu tür gizlilik seçenekleri şu anda Clubhouse’da mevcut değil.

Kısacası Clubhouse’da,  kullanıcılar gizliliklerini yönetmek için daha iyi seçeneklere sahip olmalı ve kullanıcılar verilerini daha iyi yönetebilmeli.

Kaynakça: https://www.vox.com/recode/22278601/clubhouse-invite-privacy-contacts-app