Az Sermaye İle E-Ticarette Başarı Sağlanamaz mı ?

E-Ticaret yapacaklar için nacizane tavsiyeler içerir.Kendinizin de işin içine girince göreceğiniz bir kaç adımdan bahsetmeye çalıştık.E-ticaret az sermaye ile iğneyle kuyu kazmaya benzer bunuda unutmayalım.

Az Sermaye İle E-Ticarette Başarı Sağlanamaz mı ?
Klasik E-Ticaret Görseli

Evet,elbette olabilir.Bunun için yöntemler:

  1. Çok iyi seo ve backlink çalışması yaparak ve tabiki seçtiğiniz ürün burada çok önemli: google arama sonuçlarında üst sıralara çıkabilir.Binlerce müşteriye ulaşabilirsiniz.Bu hayal değil; ama uzun vadeli bir iş olacaktır sabır ve gayret gerektirmektedir.
  2. Dışarıda bir mağazanız vardır ve siz e-ticarete de başlangıç yapabilirsiniz.Hazır bir müşteri kitleniz vardır bunu e-ticarete rahatlıkla yönlendirebilirsiniz.Bizim e-ticaret hakkında düşündüğümüz en iyi model kesinlikle budur.Bu durumda hem yazılımcı tutabilirsiniz hemde çift yönlü bir entegrasyon sağlamış olursunuz.
  3. Siz tanınan biriyseniz(influencer gibi) veya tanınan bir iş yapıyorsanızda mümkün.Şöyle açalım:sizin influencer olduğunuz ihtimalde zaten çok iyi bir kitleniz olacaktır ve satışlarınız için çok iyi bir reklam yapabilme şansınız olacaktır.Tanınan bir işten kastımız bir blogunuz vardır ya da farklı alanlarda yazı yazıyorsanızda olabilir.Bu alanlardan kendi sitenize müşteri çekebilirsiniz.Blog kısmı e-ticaret için olmazsa olmazdır.Dikkat edin büyük e-ticaret sitelerinde muhakkak blog kısmını göreceksiniz.Belkide gerçekten az sermayeli insanlar için bir blog,youtube tarzı girişimlerle başlamak çok daha mantıklı olabilir.